שרשרת מאלה. מה?

אז מה זה מאלה בכלל? מאלה היא שרשרת עשויה חרוזים שיכולים להיות מכל מיני חומרים, העיקריים ביניהם יהיו מאבני חן, עץ הסנדלווד או זרעי רודרקשא.

בואו נתחיל בבסיס, זה תכשיט יפה. הוא מקשט את הגוף ומשמח את הנפש. הוא גם עולה קצת יותר יקר, אז מה שונה מאלה מכל שרשרת אחרת?

או..


המאלה קשורה במסורת הטיבטית והיא נחשבת לחפץ מקודש. היא משמשת אמצעי ספירה לחזרה על מנטרה בזמן המדיטציה. היא למעשה כלי אישי, שמלווה את האדם אליו היא שייכת בזמנים של שינוי, של תפילה ומדיטציה. היא עוזרת לנו להתרכז במנטרה ולהחזיק אותה במודעות לאורך התהליך, היא תעזור לנו להחזיר את המיינד כשהוא נודד למחשבות אחרות שמרחיקות אותנו מהמנטרה.

גם אם לא במדיטציות ומנטרות עסקינן… הרי אנחנו עוברים תהליכים, מתפתחים, מגלים ומקבלים תובנות והארות כאלה ואחרות במהלך החיים. מאלה הוא תכשיט מאוד אישי שלרוב הבחירה שלו נעשית באופן אינטואיטיבי כי נמשכנו לאבנים או לצבעים שלה או לשילובים שבה. הדבר מתקשר בהכרח לתהליך פנימי שקורה אצלנו ובוחר לו אמצעים שיחזקו אותו ויזכירו לו את הדרך. לרוב אפילו לא נהייה מודעים שזה מה שקורה אצלנו שם במיינד. אבל בתוכנו נעשית עבודה, הלב, הנפש והראש שלנו עובדים כל הזמן. אנחנו עוברים שינויים ותהפוכות, מקבלים הבנות והארות ומתקדמים הלאה. האבנים תפקידם לרכז את האנרגיה, לגונן, להזכיר, לעזור בתהליך. המאלה היא הדרך שלנו לענוד את אנרגיית העבודה הרוחנית שאנו עושים, ולשאת אותה עלינו. היא למעשה השתקפות ותזכורת לתהליך, וכשאנו משתמשים בה כשרשרת אנחנו בעצם נושאים את האנרגיה של התפילה המרוכזת שלנו איתנו, כמו מין חפץ אנרגטי מגונן ועצמתי.

אז תכיני לך כוס קפה ובואי לסיור בין המאלות באתר, אם מישהי קראה לך, בגלל הצבעים או האוירה שהיא משרה, כנסי וקראי על האבנים ממנה היא מורכבת, על ההשראה שעל פיה היא נעשתה, ואולי תתחברי למשהו בתוכך…

לחצו כאן למעבר לדף השרשראות מאלה

אוהבים את הפוסט?

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on whatsapp
שתפו בוואסטאפ
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפיינסטרסט

השאירו תגובה

כתיבת תגובה